Підвищення якості післядипломної освіти керівників ЗЗСО
Новий формат роботи «Про.Світ»: масштабний проєкт із розвитку та підвищення компетентностей освітніх управлінців та навчальна програма «Компетенції.ПРО»
Останні роки дільність «Про.Світ» була зосереджена на розвитку українських шкіл шляхом навчання директорів, ми активно працювали з директорами закладів загальної середньої освіти та впроваджували інноваційні підходи до управління навчальними закладами через навчальні програми і менторський супровід. 221 школа пройшла освітню трансформацію разом з «Про.Світ», 3730 освітян стали учасниками наших 12 успішно реалізованих загальноукраїнських освітніх програм. Наступний крок - інституціалізація наших знань.
«Про.Світ» розпочинає працювати із ключовими інституціями, які займаються підвищенням кваліфікації директорів, а саме Інститутами післядипломної педагогічної освіти, адже навчання за їх освітніми програмами є основним джерелом професійного розвитку для директорів. Наша мета - запровадити зміни у системі післядипломної педагогічної освіти, що базуються на компетентнісному підході до підвищення кваліфікації керівників ЗЗСО.
Отож, що на вас очікує у рамках проєкту:
навчальна варіативна модульна програма «Компетенції.ПРО» для 50 відібраних викладачів Інститутів післядипломної педагогічної освіти;
дослідження стану впровадження шкільної автономії у закладах загальної середньої освіти в Україні, разом з нашими партнерами Cedos;
розроблена система оцінки рівня впровадження автономії у конкретному ЗЗСО;
посібник із набором інструментів та підходів, які надалі викладачі та методисти ІППО будуть використовувати у своїй роботі із керівниками ЗЗСО;
форум для керівників ЗЗСО, працівників ІППО, Центрів професійного розвитку та профільних закладів вищої освіти, для поширення успішних практик використання компетентнісного підходу під час викладання курсів «Автономія школи».
Навчальна програма «Компетенції.ПРО» триватиме з січня 2022 року по липень 2023 року (включно) та буде включати:

У рамках проєкту учасники зможуть:
створити авторську освітню програму для підвищення кваліфікації керівників ЗЗСО;
удосконалити вміння адаптовувати освітні програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників під запит аудиторії;
розробити та впровадити власні тренерські програми за міжнародними стандартами;
засвоїти нові підходи до навчання дорослих;
дізнаєтеся, як користуватися платформою для оцінки впровадження автономії в ЗЗСО.
У зв'язку з карантинними обмеженнями навчання для учасників програми буде проходити частково онлайн. Під час заходів, які будуть проходити наживо, усі учасники будуть забезпечені індивідуальними засобами захисту відповідно до карантинних вимог.

Ми шукаємо вмотивованих викладачів ІППО, які прагнуть отримати ефективні та необхідні знання. Участь у проєкті є безкоштовною.
Як стати учасником навчальної програми «Компетенції.ПРО»?
Заповнити анкету та прийняти участь у навчальній програмі
Стати учасником
Заповнити анкету та номінувати викладача ІППО
Номінувати учасника
Публікація підготовлена в рамках проєкту «Підвищення якості післядипломної освіти керівників ЗЗСО», який реалізує Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Відповіді на часті запитання
1
У якому форматі відбуватиметься навчання під час модулів - очно чи дистанційно?
Проведення навчальних модулів планується у форматі офлайн та онлайн навчання (тренінгів). Проте в разі, якщо буде посилення карантинних норм, уся навчальна частина буде переведена в режим онлайн, рішення щодо цього буде прийнято безпосередньо перед навчальними модулями, але усі учасники будуть ознайомлені з ним завчасно.

Перша ознайомча подія та перший навчальний модуль буде офлайн. Решта планується проводити за графіком, який був наданий вище. У разі змін форми навчання Вам буде повідомлено завчасно.
2
Чи можна отримати офіційний лист-запрошення на навчальні модулі та на презентацію дипломних робіт в Києві?
Так, для цього вам потрібно заздалегідь (мінімум за тиждень до тренінгу) надіслати запит на пошту: prosvitcenter@gmail.com У темі листа вкажіть "Лист-запрошення на навчальний модуль". У листі вкажіть ваші дані, а також установу та її керівника, на чиє ім'я формувати запрошення.
3
Хто оплачує проживання та харчування під час навчальних модулів?
Проживання у двомісних готельних номерах та 3-разове харчування під час очних навчальних модулів є безкоштовним для учасників та оплачується організаторами.
4
Хто оплачує транспортні витрати на навчальні модулі та інші заходи в Києві?
Транспортні витрати на очні навчальні модулі компенсуються організаторами.
5
Чи отримаю я сертифікат участі у проєкті?
Так. У випадку успішного завершення програми та презентації підсумкової роботи, ви отримаєте сертифікат, у якому буде вказана кількість годин відповідно до вашої активності та залученості в процесі реалізації всієї програми, а також оцінки підсумкової роботи.
6
Чи можу я отримати сертифікат, не виконуючи домашні завдання?
Ні, домашні завдання є обов'язково складовою програми. У випадку, якщо Ви не виконали більш як два міжмодульні домашні завдання, Ви не зможете отримати сертифікат участі у програмі.
7
Чи можу я отримати сертифікат без складання та впровадження освітньої програми курсів підвищення кваліфікації директорів ЗЗСО?
Ні, підсумкова робота у зазначеному форматі є обов'язковою.
8
Чи можу я відмовитися від участі у якомусь з навчальних модулів?
Ні, винятково у випадку обґрунтованих непередбачуваних обставин, про які учасник має попередити якнайшвидше.
9
Чи можу я відмовитися від участі у проєкті під час його реалізації?
Ні, винятково у випадку обґрунтованих непередбачуваних обставин, про які учасник має попередити якнайшвидше.
Інші цікаві матеріали